Truputis istorijos

Gražioje vietoje, Viršuliškių mikrorajone (Justiniškių g. 45),  1977 m. rugsėjo 1 d. duris atvėrė lopšelis-darželis Nr. 151. Jo vedėja buvo paskirta Liucija Vaisnevič. Darželyje vaikučiai buvo ugdomi rusų ir lenkų kalbomis. Tais laikais rajonas dar tik buvo pradėtas statyti. Jaunų šeimų buvo daug, todėl į darželį prisirinko daug vaikučių, vietų trūko.

Darželio teritorijoje ir už jo ribų daug žalumos. Vaikučiai čia net rinkdavo grybus.  Kadangi darželio teritorija visada gražiai sutvarkyta, ji pritraukdavo daug mamyčių su vaikučiais.

Mūsų darželyje visada dirbo mylinčios savo darbą pedagogės ir jų padėjėjos. Dauguma darbuotojų turi aukštąjį pedagoginį išsilavinimą.

2000 metais mūsų kolektyvui reikėjo išrinkti darželiui vardą. Po ilgų svarstymų nusprendėme jį pavadinti „ZYLUTĖ“ („SINIČKA“, „SIKORKA“). Mūsų teritorijoje visus metus galima išvysti daug zylučių, todėl šis vardas mums labai tinka.  

Daugelį metų darželiui vadovavo Nina Kuznecova. Išvykus jai gyventi į Rusiją, 1993 m. rugsėjo 1 d. į darželį atėjo nauja direktorė – Galina Buto. 1993 m. rugsėjo 1 d. pas mus atėjo vaikai, kurie pradėjo mokytis baltarusų kalbos. Darželyje buvo atidaryta Pranciškaus Skorinos mokyklos klasė. Todėl buvo atidaryta baltarusų grupė, kuri gyvavo 5-erius metus. Iki šių dienų yra norinčių lankyti baltarusų mokyklą. Pageidaujant tėveliams, 2001 m. darželyje buvo atidaryta pirmoji grupė lietuvių kalba. Grupė buvo skirta vaikams iš mišrių šeimų. Vaikai noriai mokėsi lietuvių kalbos, pamokėles vedė metodininkė Olga Bogdanova.

Vėliau darželyje atsidarė antra, po to trečia lietuviškos grupės. Darželyje daug dėmesio skiriama rusų, lenkų, lietuvių liaudies tradicijoms. Jau 15 metų mūsų darželio patalpose gyvuoja rusų liaudies folkloro ansamblis „Arinuška“, kurio vadovai Irena ir Nikolajus Zacharovai. Kartu pravestos šventės nepalieka nė vieno abejingo.

Pedagogai tobulinasi, išvykdami į Lenkiją, Rusiją. Pedagogės kelia kvalifikaciją seminaruose, konferencijose, kursuose.

Kaip greit bėga laikas… Greitai užauga mūsų mažosios “zylutės“ ir išskrenda. Bet vėl sugrįžta jau su savo atžalomis. Ir istorija tęsiasi…  

 

                                                                  Darželio bendruomenė